esmaspäev, 9. oktoober 2017

Pahupidikool kukub kokku

Septembris lugesin ma Louis Sachar Pahupidikool kukub kokku.  Louis Sachar on 63 aastane sündis 20. märts 1945 Ameerika Ühendriikide.  Pahupidikool kukub kokku tegi Louis Sachar 1989. aastal. Louis Sacharil on 40 raamatut. Louis Sachari 1998. aastal ilmunud raamat  "Augud" ja siis 1978 Pahupidikooli isemoodi lood. 
 Proua Pärl õpetab lastele gravitatsiooni.  Leslie patsid päästavad Pauli kindlasti hukust. Maurecia leiab kotitäie raha. Damein armud ja surnud rotil läheb süda pahaks. Proua Mürk hakkab kummituseks ja proua Sousti Seenesürpriis toob kaasa tõelise süpriisi. Allison satub üheks teist kümnendale korrusele, preili Zarve klassi. Üheksa teist kümnendat korrust ei ole olemas. Preili Zarva ei ole olemas. 
  Siin raamatus oli 30 peatükki. Raamatus olin 227 lehekülge. See raamat räägib Pahupidikooli laste seiklustest. Pahupidikooli raamatus oli esimene peatükk " Proua Pärlile on pakk" ja viimane peatükk oli  "Pahupidikool kukud kokku". Pahupidikooli raamat oli väga huvitav ja seiklust täis. Pahupidi koolis oli 30 korrust. Lifti seal koolis ei olnud. 


Minu lemmik peatükk oli  " Mark Mölder". See peatükk  rääkis sellest, et Mark Mölderi nimi oli tegelikult Benjamin Nashmatt. Kui ma    seda peatükki lugema hakkasin, siis tutvustas proua Pärl nende uut õpilast. Proua Pärl ütles "Saage tuttavaks Mark Mölder" ja samal ajal värisesid ta põlved ja siis proovis Banjamin proua Pärlile öelda, et tema nimi ei ole Mark Mölder. Mark Mölderile ei meeldinud klassi ees olla. Talle tundus nagu teda oleks klassi ette vaatamiseks pandut. Ta tundis end napakana. Mark Mölder mõtles, et ta ei saa endale sõpru nagu teistel on. Nädal pärast oli Mark Mölderil palju sõpru ja talle hakkas tema uus nimi ka meeldima. Tema esimene sõber oli Tobbi, D.J., Dana, Joe, Joy.

Ma soovitan teistel ka seda raamatud lugeta. Olgu see paks või mitte on see ikka raamat väga lahe. 

3 kommentaari: